7 Kroków, które Doprowadzą Cię do Kupna Nieruchomości w UK

Formy Własności w Anglii – Co Musisz Wiedzieć?
wrzesień 15, 2016
Droga do Zdrowia – Poznaj Holistyczną Fizjoterapię
wrzesień 28, 2016

Tym razem, Agnieszka Khan, przygotowała dla Ciebie wartościową instrukcję. Dowiesz się z niej wszystkiego na temat tego, jakie są etapy zakupu nieruchomości. Poznaj te 7 kroków. Po lekturze tego artykułu, żaden etap tego procesu zakupu nieruchomości w UK nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem. Unikniesz stresu i nauczysz się skutecznie organizować działania, które doprowadzą Cię do wymarzonej nieruchomości. Przeczytaj nowy wpis Agnieszki.

Dziś dzielę się z Tobą specjalnie przygotowanym know-how. Znajdziesz tu 7 etapów procesu kupna nieruchomości. Wiem, jak wiele problemów napotykają ludzie gdy chcą kupić mieszkanie lub dom w UK. Formalności, brak czasu, brak znajomości przepisów. Teraz daję Ci konkretne rozwiązanie. Dzięki niemu nie tylko dowiesz się jak wygląda zakup nieruchomości od początku do końca. Podpowiadam też jak z łatwością i sprawnie przejść przez wszystkie etapy. Przeczytaj i korzystaj!

Instrukcja dla Ciebie – proces zakupu nieruchomości krok po kroku

Sprawdziłeś wszystkie “za” i “przeciw” – kupno czy wynajem. Jeśli kupno mieszkania, to z nadzieją na wzrost wartości kapitałowej. Tak. Decyzja została podjęta. Chcesz wreszcie mieszkać na swoim.

Zdajesz sobie również sprawę, że bycie właścicielem to jedno z największych zobowiązań finansowych w Twoim życiu. Proces kupna czasem niesie za sobą pewne komplikacje. Chyba, że wcześniej doskonale się do niego przygotujesz.

I właśnie po to jest ten artykuł. Poniżej przygotowałam listę rzeczy, które koniecznie musisz potraktować z uwagą.

1. Zrób kalkulację. Policz na ile Cię stać.

Wszystko zaczyna się od pieniędzy. Chyba że kupujesz dom za gotówkę. W przeciwnym wypadku potrzebujesz kredytu na dom. Co musisz wiedzieć, żeby go otrzymać?
– Twoje dochody, pożyczki (karty kredytowe, pożyczki studenckie, pożyczki na samochód) są kluczem.
– Twoje miesięczne wydatki (rachunki za elektryczność, internet, czynsz gdzie teraz mieszkasz). Ile wydajesz na jedzenie, ubrania, rozrywkę, transport? Tutaj warto czasami zrobić małe kompromisy, żeby wykazać więcej przychodów, co pomoże przy kalkulacji kredytu.

2. Skontaktuj się z dobrym brokerem lub managerem w banku, żeby przygotować plan działania.
Potrzebne Ci będzie 10% wartości nieruchomości (czasami 5%wystarczy, a czasami wymagane jest 15%). Będziesz też potrzebować pieniędzy na opłatę stamp duty (opłata skarbowa), ubezpieczenia oraz prawnika i kosztów związanych z kupnem m.in local search itd.

3. Wybór banku.
Bardzo ważne jest, aby zdecydować się na bank z doświadczeniem i dobrą reputacją. Przestań skupiać swoją uwagę wyłącznie na ratach odsetek, proponowanych przez banki. Zwróć uwagę, z kim rozmawiasz, czy ufasz tej osobie, czy ma doświadczenie i dobrze komunikuje się z Tobą. To jest przecież najważniejsza transakcja w Twoim życiu.

4. Wybór prawnika.
Sugeruję rekomendacje od osób, które już przeszły proces kupna i mają dobre doświadczenie z danym prawnikiem. Koszty usługi są bardzo różne w zależności od lokalizacji oraz ceny mieszania. Koszt usługi prawnika zaczyna się od £500 wzwyż.

5. Wybór mieszkania.
Teraz już wiesz na ile Cię stać. Pora, żeby zacząć szukać wymarzonego domu.

„ W ciągu pierwszych 30 sekund od wejścia do mieszkania, Ty wiesz, czy to jest dla Ciebie czy nie”. Kobiety bardziej intuicyjnie podejmują tę decyzję i bardzo szybka wiedzą, czy to mieszkanie będzie dla nich upragnionym domem, czy nie. Mężczyźni generalnie są mniej emocjonalni przy zakupie.

Jest wiele sposobów na znalezienie mieszkania:

– poprzez Agencje Nieruchomości

– poprzez firmy, które zajmują się szukaniem domów

– rekomendacje i znajomych

– w internecie

– ulotki rożnego typu i w rożnych miejscach

– inne

Na co należy zwrócić uwagę:

– Lokalizacja (dystans do metra, autobusu, pociągu, szkoły dziecka, sklepów, pracy)

Lokalizacja jest również ważna z punktu widzenia wzrostu kapitałowego nieruchomości. Popularne lokalizacje drożeją znacznie szybciej, a zysk jest większy.

– Sąsiedzi

Każdy marzy o własnym domu, spokoju i milej atmosferze. Dlatego uciążliwi sąsiedzi mogą stać na przeszkodzie Twoim marzeniom.

– Wiek budynku i koszty związane z utrzymaniem (jeśli jest leasehold)

Szczególnie w nowym budownictwie, service charges i ground rent, mogą być bardzo wysokie, nawet do £5000 na rok.

– Cena

Powinna być odzwierciedleniem rzeczywistej wartości mieszkania, biorąc pod uwagę ewentualne ulepszenia, remonty itd…

– Stan budynku i stan mieszkania

Jeżeli masz wątpliwości co do struktury budynku, jakości dachu itd., proponuję wynająć prywatnego rzeczoznawcę, który rzetelnie sprawdzi stan budynku i mieszkania i określi ryzyko oraz ewentualne koszty napraw. Zawsze proponuję sprawdzić informacje przekazane przez właściciela nieruchomości bardzo rzetelnie.

6. Złóż ofertę.

Jeżeli mieszkanie Ci się podoba, złóż ofertę. Wstępnie werbalną, ale również wyślij
e-mail z informacją. Potwierdzenie od właściciela czy agencji również powinno być na piśmie. W zależności od popytu i sytuacji na rynku, zawsze proponuję negocjować ceny. Wyjściowa oferta może być np o 10% niższa od ceny, która jest w ogłoszeniu. W zależności od tego, jak zmotywowany jest sprzedający – cena końcowa może być znacznie niższa od pierwotnej.

7. Akceptacja oferty i rozpoczęcie procesu kupna.

W tym momencie prace przejmują prawnicy i ewentualnie biuro pośredniczące. Twoim zadaniem będzie wypełnienie niezbędnych dokumentów oraz wykonanie opłat. Twój prawnik powinien być z Tobą w stałym kontakcie. Proces kupna to zwykle 8 – 12 tygodni.

Powyższa instrukcja z pewnością będzie dla Ciebie dużym ułatwieniem, gdy będziesz kupować swoją nieruchomość w Wielkiej Brytanii. Mam dla Ciebie jeszcze więcej. Już w sobotę, 24 września, poprowadzę Warsztat Own Your Home. To miejsce dla Ciebie, jeśli:

– chcesz poznać najskuteczniejsze strategie poszukiwania nieruchomości
– chcesz wiedzieć w jaki sposób zarabiać na nieruchomościach
– szukasz skutecznych rozwiązań w zakupie nieruchomości
– chcesz wprowadzić swoje finanse na nowy, wyższy poziom
– oczekujesz od życia czegoś więcej, nie tylko kupna domu lub mieszkania

Dołącz do nas, sobota, 24 września. Kliknij tutaj i poznaj szczegóły.
Obejrzyj też zaproszenie wideo, które dla Ciebie przygotowałam:

Zapraszam serdecznie,

Agnieszka Khan

Polish Success Centre
Polish Success Centre
PSC to organizacja zrzeszająca ludzi pragnących się rozwijać w każdej dziedzinie życia. Skupiamy wokół siebie osoby, które zadają pytania jak i również osoby, które znają odpowiedzi.